سرخط خبرها:
معاون استاندار سمنان:
معاون استاندار سمنان: اهمیت آمار حیاتی در ارزیابی میزان توفیق یا عدم توفیق اداره جامعه برجسته است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: آمار نقش مهمی در برنامه ریزی دارد و بدون داشتن آمار صحیح و دقیق نمی‌توان در مسیر توسعه گام نهاد و اهمیت آمار حیاتی در ارزیابی میزان توفیق یا عدم توفیق اداره جامعه برجسته است
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
دکتر سعید ناجی در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان که روز دوشنبه 10 دی‌ماه در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: تاسیس سازمان ثبت‌احوال و ثبت آمار حیاتی از یکصد سال پیش تا بحال یک اقدام مهم در خصوص کشورداری بوده است و اهمیت این آمار در ارزیابی میزان توفیق و یا عدم توفیق در اداره جامعه برجسته است.
معاون استاندار سمنان گفت: آمار حیاتی نشان می‌دهد که در مدیریت سیاس، اجتماعی و اقتصادی چه در کشور و چه در استان، چگونه عمل شده است و افزود: این آمارها بعنوان مرجعی برای سایر دستگاه‌ها و نهادهای متولی نیز محسوب می‌شوند تا ببینم در چه بخش‌هایی درست عمل شده و کدام رفتارها و فعالیت‌ها نیاز به اصلاح و بازبینی دارند.
ناجی اذعان داشت: باید به دنبال دلایل باشیم که اگر در فرهنگ و جامعه فرهنگی ما تشویق به سنت حسنه ازدواج صورت می‌پذیرد، چرا باید سن ازدواج بالا رود؟ و چنین سوالاتی در دل این آمارها قابل جستجو و بررسی است و به ما نشان می‌دهد که این مساله مربوط به چه بخش‌هایی و متاثر از کدام حوزه‌ها است و در کجا نیاز یه تغییر رویه مشهود است.
وی خاطرنشان ساخت: دستگاه‌های متولی فرهنگ باید جسورانه و شجاعانه به میدان بیایند، موضوعات را ارزیابی کنند و خود را در این موضع بگذارند که اگر رفتارهای اجتماعی و فردی‌مان منطبق بر آموزه‌های فرهنگی، دینی و ملی نیست، چه خلاهایی وجود دارد و چه نقاط ضعفی متوجه موضوعات است و برای رفع آن‌ها اقدام شود.
معاون استاندار سمنان گفت: بررسی این مسائل حائز اهمیت است که در وضعیت سلامت جامعه، رپان جامعه و اقناع جامعه چگونه است و چقدر توصیه‌هایی که در بهداشت، فرهنگ و حوزه‌های مختلف انجام می‌شود توسط مردم بکار گرفته می‌شود.
ناجی افزود: باید این آمار بررسی شود و بعنوان پایه درراختیار دستگاه‌های متولی قرار گیرد و هر دستگاه با توجه به ماموریت خود در قالب برنامه و فعالیت یکپارچه افق جامعه را که حتما روشن و سرشار از امید است را ترسیم نماید.
تاریخ:
1397/10/10
تعداد بازدید:
316
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal