سرخط خبرها:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
دولت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده است/ باید نهضت جوانگرایی درسطح کشورایجاد شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتبا بیان‌اینکه دولت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده است گفت باید نهضت جوانگرایی درسطح کشورایجاد شود
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان

محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز سه شنبه 16 بهمن‌ماه باحضور در برنامه زنده پرسمان سیمای مرکز سمنان با بیان اینکه استان سمنان گذرگاه عبور مردم ایران به مشهد مقدس است گفت: در این استان ظرفیت های بسیار مطلوبی وجود دارد و مردمی با تمدن و با فرهنگ که میتوان یادگار تاریخ کهن ایران اسلامی را به خوبی در این آن ملاحظه کرد.
وی خاطر نشان کرد: استان سمنان به لطف سواد بالای مردم ، استانی بسیار ممتاز در شاخص فناوری است که دارای رتبه دوم در کشور می باشد.
وی اذعان داشت :تا کنون 132 سایت 3 و 4 در این استان موجود و در 276 روستای این استان اینترنت پر سرعت دایر شده است و این در حالی است که مسیر جاده های استان این ظرفیت را دارد که تا پایان سال 98 تحت پوشش اینترنت نسل 4 قرار گیرد .
وزیر ارتباطات و فناوری با قدرانی از برگزاری نمایشگاه توانمندی های استان گفت این اقدام بسیار خوبی است که دستاوردهای استان در معرض دید عموم قرار گرفته بود
وی با تاکید بر اینکه باید در سطح کشور نهضت جوانگرایی را ایجاد کنیم گفت :ما هیچگاه از اعتماد به جوانان ضرر نکرده ایم.
وی افزود جوانگرایی فرآیندی است که برای تحقق اهداف آن باید برنامه و راهبرد داشته باشیم، لذا علی رغم تصویب قانون مبنی بر جوانگرایی ، اما هنوز این اتفاق بصورت کامل در کشور اجرایی نشده است باید به این باور برسیم که به جوانان اعتماد کنیم .
جهرمی با بیان اینکه 10 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی ما در حوزه ict می باشند، خاطر نشان کرد : ما یک برنامه کشوری در بحث اشتغال داریم و تصمیم بر آن است تا با بهره گیری از تیم های فناور این مهم را به انجام برسانیم.
وی از افتتاح اولین پارک توسعه دیجیتال روز گذشته در مشهدخبر داد و افزود و تا هفته دولت سال آینده در 10 استان دیگر ایجاد خواهد شد

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در مشاغل جدید، مبنا بر بهره مندی از توان فکری و خلاقیت جوانان است نه استفاده از منابع زیر زمینی و معدنی گفت :پیش بینی می کنیم که با بسته اشتغال که در هفته آینده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی نهایی خواهد شد ، 87000 شغل برای جوانان ایجاد کنیم .
تاریخ:
1397/11/17
تعداد بازدید:
183
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal